Jesus Christ music

Muzyka, która wlewa światło w serce


KATOLIKA FRONT

KATOLIKA FRONT w czasie swojej działalności dała się poznać ogólnopolskiej publiczności na najbardziej prestiżowych festiwalach i koncertach muzyki z przesłaniem chrześcijańskim ( m.in. na Song Of Song’s Festiwal, na Festiwalu Stróżów Poranka, Stabat Mater, Nadzieja, na Spotkaniach Młodych w Wołczynie, Dębowcu, Kodniu… itd. ), ale nie tylko.
Na wszystkiego tego typu imprezach grupa występowała jako zaproszony gość, co świadczy o prestiżu, jakim KATOLIKA FRONT cieszy się na TYM muzycznym rynku.
W kwietniu 2006 roku ukazał się obszerny wywiad z zespołem w najbardziej znanej i opiniotwórczej gazecie mówiącej, piszącej o muzyce z chrześcijańskim przesłaniem, kwartalniku „RUAH.”
Na płytce pt.” Cztery Jabłka ” ( tzw. składaku) dołączonej do tego pisma pojawił się utwór grupy pt.” HEJ, TY SŁUCHAJ…”, który na różnego typu listach przebojów z TĄ muzyką zrobił prawdziwą furorę. Przez ponad rok znajdował się na najbardziej prestiżowej liście przebojów muzyki chrześcijańskiej pn.” MUZYCZNE DARY ”, na której to liście wspomniana piosenka zajęła pierwsze miejsce. Lista ta prezentowana jest w 30-stu rozgłośniach radiowych w Polsce, w dwóch stacjach radiowych w USA oraz w TVP 1.
Oprócz tej piosenki na owej liście do pierwszego miejsca dotarły kolejne, „AUGUSTYN”, „TONĘ”, „BLASK – NIECH PROWADZI MNIE”
Piosenki te również były grane ( m.in jako power play’e ) w różnego typu stacjach radiowych w Polsce.
Pod koniec 2009r. na rynku ukazała się płyta KATOLIKI FRONT ” underKATOground”
Na albumie znalazło się kilkanaście gitarowych utworów podlanych nowofalowo-punkowym sosem.
Perełką wydawnictwa jest z pewnością przeróbka znanej piosenki zespołu TEARS FOR FEARS pt. SHOUT ze zmienionym, bardzo radykalnym tekstem, która dotarła do czołowych miejsc MUZYCZNYCH DARÓW i listy przebojów Radia WAWA. Piosenka ta była również tzw. hitem dnia w radiu ESKA ROCK, powerplayem w radiu eM, natomiast album KATOLIKI był płytą tygodnia w tymże radiu.
W jednym z numerów pisma TERAZ ROCK oraz pisma DRAKKA można przeczytać rozmowę z Grzegorzem Bociańskim. Również w jednym z wydań GAZETY WYBORCZEJ ukazał się duży artykuł o KATOLICE. Wywiady z zespołem można było zobaczyć m.in. w Religia TV (program Kulturoskop) i TVS (Made By Silesia). Również w popularnej radiowej TRÓJCE było można wysłuchać audycji nt. płyty „underKATOground” i działalności zespołu.
Jako tzw. bonus do płyty dołączony został również (w postaci filmu) dokument z koncertu, jaki KATOLIKA FRONT zagrała dla specjalnie wyselekcjonowanej grupy więźniów z najcięższymi wyrokami w areszcie śledczym we Wrocławiu.DYSKOGRAFIA: 


underKATOground 2009SKŁAD:Grzegorz Bociański – założyciel zespołu, lider, autor tekstów i muzyki oraz główny vocalista grupy
Jacek Przydryga – gitary, chóry, kompozycje
Krzysztof Stasiak – bass, klawiory, producent i realizator dźwięku
Zygmunt Koperczak – perkusja.
​​


Video